ريسوگراف چيست ؟

 

 

 

ريسوگرافريسوگراف دستگاهي است كه براي چاپ مي توان از آن استفاده نمود از جمله بزرگ ترين خاصيت چاپ با اين دستگاه امكان چاپ ارزان و سريع با استفاده از اين دستگاه مي باشد .ريسوگراف از سه رنگ قرمز ، مشكي و سرمه اي تشكيل شده كه تنها امكان استفاده از رنگ ها به صورت مجزا وجود دارد و امكان تركيب رنگ ها با يكديگر در ريسوگراف وجود ندارد . از جمله بزرگترين خصوصيت هاي ريسوگراف مي توان به سرعت چاپ آن اشاره نمود كه اين دستگاه قادر است در هر دقيقه بيش از 130 مورد را چاپ نمايد . با استفاده از ريسوگراف امكان چاپ بيشترين مورد چاپي در كوتاه ترين زمان ممكن و با هزينه اي بسيار بسيار كمتر از چاپ افست را دارا مي باشد .واز جمله معايب آن مي توان به كيفيت چاپ پايين تر از جاپ افست اشاره نمود.

ريسوگراف يك دستگاه چاپ مي باشد كه توسط شركت ريسو كاگاكو در ژاپن توليد مي گردد . ريسوگراف تركيبي از چندين فناوري متفاوت مي باشد ، براي درك بهتر در اينجا ذكر يك تكنولوژي در گذشته مي تواند بسيار مفيد واقع گردد . در گذشته اي نه چندان در مدارس و يا ادارات دولتي براي چاپ اوراق از دستگاهي به نام استنسيلي استفاده مي شد در چاپ اسكرين از يك پرده و يا توري نازك جهت چاپ استفاده مي شد و در دستگاه هاي استنسيلي نيز از واژه اي به نام استنسيل كه خود نوعي پرده مي باشد استفاده مي شود در واقع در سيستم دستگاه هاي استنسيلي از سيستم چاپ اسكرين استفاده مي شد ، در اين سيستم با استفاده از استنسيل مي توان مركب را بر روي كاغذ چاپ نمود .

چاپ با ريسوگراف در مقايسه با چاپ افست قرار دارد كه چاپ با ريسوگراف از هزينه ي كمتري در مقابل افست قرار دارد و از طرفي مي توان براي چاپ با تيراژ بالا هم از چاپ افست استفاده نمود و هم ريسو و اين در حالي است كه چاپ با ريسو هزينه ي كمتري را براي شما به ارمغان دارد . در هر دقيقه مي توان حدود 130 صفحه را چاپ نمود و كيفيت در ريسوگراف نيز به مراتب بالا محسوب مي گردد . اگر شما خواهان چاپ از يك نسخه به تعداد بالاي 20 عدد هستيد ما به شما چاپ با ريسوگراف را پيشنهاد مي دهيم و از جمله علت هاي آن اندك بودن قيمت تمام شده آن با اين دستگاه به نسبت مابقي دستگاه ها خواهد بود . با توجه به مطالب ذكر شده نتيجه گيري بدينگونه بود كه چاپ با استفاده از ريسو مابين دستگاه هاي كپي و افست وجود دارد بدين صورت كه كارهاي چاپي كه براي دستگاه هاي كپي زياد و براي دستگاه هاي افست كم مي باشد بهتر است با ريسو انجام شود .

در مبحث ريسوگراف در ذيل اطلاعات جامعي را در مورد ريسوگراف مدل RN براي بازديد كنندگان محترم شرح مي دهيم اميد است با بهره گيري از اين مطالب دستگاه مورد نياز خود را با در نظر گرفتن Option هاي مربوطه خريداري نماييد :

سيستم هاي RN در سري مجموعه هاي ريسوگراف قرار دارد و اينگونه دستگاه ها داراي بيشترين قابليت ها و كاربردها و كمترين بهاي پرداختي مي باشند به گونه اي كه در بيشترين مراكز چاپ و تكثير حرفه اي از اين دستگاه ها استفاده مي شود . از جمله امكانات اين دستگاه مي توان به موارد ذيل اشاره نمود :

1) دارا بودن امكان اخذ نسخه اصلي به صورت كتاب و ورق 

2) دارا بودن امكان Zooming

3) دارا بودن صفحه نمايش ديجيتال از جمله مواردي است كه كاربري دستگاه را بسيار سهولت مي بخشد .

در هر سريال اين مدل از دستگاه هاي ريسوگراف قابليت هاي متفاوتي وجود دارد به عنوان مثال در مدل RN2050 اتصال به كامپيوتر به عنوان يك Option اختياري محسوب مي گردد در حالي كه در مدل RN2150 اتصال به كامپيوتر به عنوان يك استاندارد اصلي در سيستم قرار دارد .

 

تعمير دستگاه كپي


برچسب: تعمير دستگاه كپي،

[ ۲۶ تير ۱۳۹۶ ] [ ۰۳:۱۶:۴۶ ] [ بازدید: ] [ admin ]

[ نظرات (0) ]

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]